دكتر صمديان متخصص جراحي مغر و اعصاب و ستون فقرات دكتر صمديان متخصص جراحي مغر و اعصاب و ستون فقرات .

دكتر صمديان متخصص جراحي مغر و اعصاب و ستون فقرات

عوارض جراحي ديسك كمر

عوارض جراحي ديسك كمر

آيا جراحي ديسك كمر ضروري است؟

اگر درد كمر بعد از چند ماه درمان غير جراحي كاهش نيابد، و يا به دارو پاسخ ندهد، و يا اگر شما قادر به انجام فعاليت هاي روزانه نباشيد ، منطقي است كه عمل جراحي ديسك كمر را مد نظر قرار دهيد. البته بيماراني كه دردشان ناشي از ديسك كمر است بايد مورد عمل جراحي قرار گيرند ، اگر درد ناشي از ديسك نباشد با عمل جراحي نيز فرد بهبود نخواهد يافت.

بنابراين انجام جراحي ديسك كمر زماني براي بيمار تجويز مي‌شود كه قبل از آن ، تمامي روش‌هاي درماني غيرتهاجمي به كار گرفته شده و ناموفق بوده باشند و عواملي مانند تنگي كانال نخاعي يا بيرون‌زدگي ديسك كمر موجب درد شديد بيمار شده باشد.

عوارض جراحي ديسك كمر

هر عمل جراحي همراه با ريسك و خطراتي و عوارضي است. عمل جراحي ديسك كمر نيز عوارض خاص خود را دارد كه برخي از اين عوارض موقتي و به مرور برطرف مي شوند و برخي دائمي هستند :

  • واكنش به بيهوشي يا داروها
  • خون ريزي
  • عفونت
  • لخته هاي خون در پاها يا ريه ها
  • گزگز و بي‌حسي دست و پاها يا درد منتشر شونده از ستون فقرات به دست و پا
  • آسيب عصبي، كه مي تواند منجر به ضعف، فلج، درد، اختلال عملكرد جنسي، يا از دست رفتن كنترل روده يا مثانه شود

از عوارض جراحي ديسك كمر دائمي ميتوان به عود بيماري اشاره كرد. البته همه در معرض عود بيماري نيستند و در ۵ تا ۱۰ درصد موارد عود بيماري مشاهده شده است. حدود ۹۰ درصد مبتلايان به ديسك كمر در زمان عود بيماريشان با استراحت كردن، فيزيوتراپي و مصرف داروها بهبود پيدا مي‌كنند.

به خشكي ناشي از بي‌حركتي از مهم‌ترين عوارض جراحي ديسك كمر بعد از هفته اول است كه البته در اكثر موارد اجتناب‌ناپذير است. درواقع، دردي كه بيمار در اين زمان دارد ناشي از بي‌حركتي است.

از هفته دوم به بعد، وضع فردي كه جراحي ديسك كمر انجام داده است، پايدارتر ميشود و بيمار مي‌تواند با حفظ وضع مناسب و به آرامي و استفاده از كمربند طبي مناسب كارهاي روزمره خود را در منزل انجام دهد. در اين راستا فرد مي‌تواند حركات درماني تجويز شده از سوي متخصص فيزيوتراپي را به آرامي و با احتياط‌هاي ذكر شده انجام دهد.

بسياري از تمرينات ورزشي بعد از جراحي ديسك تقريبا بعد از گذشت سه ماه از جراحي آغاز مي‌‌شود كه نوع اين تمرينات نيز به سطح و نوع جراحي وابسته است. همچنين در برخي افراد بهبود كامل بعد از جراحي ديسك بين مهره‌اي ممكن است تا چهار ماه به طول بينجامد.

جراح و متخصص مغز و اعصاب بعد از تشخيص  و قبل از جراحي عوارض احتمالي جراحي را به طور كامل براي بيمار توضيح خواهد داد. بنابراين اگر تصميم به جراحي داريد در انتخاب بهترين جراح ستون فقرات و مغز و اعصاب دقت فرماييد.


برچسب: آدرس كلينيك فوق تخصصي مغز و اعصاب در تهران، بهترين جراح مغز و اعصاب، بهترين درمان ديسك كمر، بهترين متخصص داخلي مغز و اعصاب، بي حسي پا بعد از جراحي ديسك كمر، تشخيص ديسك كمر، جراح ستون فقرات، جراحي ديسك كمر، درد پا بعد از عمل ديسك، درد ديسك كمر چگونه است، درمان بي حسي پا بعد از عمل ديسك كمر، دكتر صمديان، دكتر محمد صمديان، علت ورم پا بعد از عمل ديسك كمر، عوارض بعد از عمل ديسك كمر، متخصص مغز و اعصاب،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۰۷:۱۷:۲۵ توسط:دكتر صمديان موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :