دكتر صمديان متخصص جراحي مغر و اعصاب و ستون فقرات دكتر صمديان متخصص جراحي مغر و اعصاب و ستون فقرات .

دكتر صمديان متخصص جراحي مغر و اعصاب و ستون فقرات

جراحي آندوسكوپي مغز چيست ؟

جراحي آندوسكوپي مغز

جراحي آندوسكوپي مغز چيست؟

جراحي آندوسكوپي مغز يك روش است كه در درجه اول براي درمان تومورهاي مغزي استفاده مي شود. اين يك عمل جراحي مغز مهاجم است كه به جراح مغز و اعصاب اجازه مي دهد تا مشكلاتي را كه در قسمت عميق مغز هستند شناسايي و درمان كند.

در طي اين روش، يك لوله نازك كه تصاوير ويدئويي مغز را نمايش مي دهد از طريق يك يا دو برش كوچك در جمجمه و يا از طريق يك سوراخ وارد بدن مي كند. اين دستگاه كه مانند لوله مي باشد ، به نام آندوسكوپ، حاوي يك دوربين كوچك است كه به جراح مغز و اعصاب اجازه مي دهد تصاوير دقيق مغز را مشاهده كند

اين روش همواره مستلزم دسترسي به مغز از طريق جمجمه نيست. در اين روش براي دسترسي به مغز از مسيرهايي مانند بيني و سينوس ها نيز استفاده مي شود

جراح مغز و اعصاب از تصاويري كه از طريق آندوسكوپ دريافت مي شود به عنوان راهنماي براي از بين بردن تومور مغز و يا درمان منطقه آسيب ديده مغز بيمار استفاده مي كند. جراحي تومور يا درمان ناحيه آسيب ديده با ابزار تخصصي جراحي انجام مي شود.

ورود ميكرسكوپ به جراحي از سال‌هاي ۱۹۵۰ ميلادي در جراحي مغز و اعصاب چهره اين جراحي را دگرگون و اعمالي را كه تا آن روز ناممكن پنداشته مي‌شد، ممكن كرد. براي مثال جراحي آنوريسم داخل مغزي عملي‌ ناممكن و غير قابل اجرا و اين بيماري درمان ناپذير تلقي‌ مي شد.

جراحي آندوسكوپي مغز

خطرات احتمالي جراحي آندوسكوپي مغز

هر عمل جراحي در معرض خطرات است .قبل از جراحي آندوسكوپي مغز ، جراح و مغز و اعصاب شما را در جريان اين خطرات احتمالي كه در هر بيمار متفاوت است قرار خواهد داد.

برخي از اين خطرات احتمالي شامل موارد زير مي باشد كه تعداد بيماراني كه اين عوارض را داشته اند نادر است :

  • تداخل موقت يا دائمي با عملكرد حسي و حركتي مانند گفتار، بينايي، حافظه، تعادل، هماهنگي و غيره
  • لخته خون
  • خون ريزي
  • ورم
  • عفونت

مزاياي جراحي آندوسكوپي مغز

سابقه پزشكي، سن، وضعيت و ساير عوامل بيمار در نتيجه جراحي اندوسكوپي مغز نقش مهمي دارد، برخي از مزاياي مشترك با اين روش عبارتند از:

  • حداقل تهاجمي (باعث درد كمتري براي بيمار مي شود)
  • زمان بازيابي سريع تر از جراحي مغز باز است
  • كاهش خطر ابتلا به آسيب مغزي
  • كاهش خطر عوارض جانبي
  • كاهش زمان بستري در بيمارستان

برچسب: آدرس كلينيك فوق تخصصي مغز و اعصاب در تهران، آندوسكوپي بيني درد داره، بهترين جراح مغز و اعصاب، بهترين متخصص داخلي مغز و اعصاب، تومور مغزي، جراحي مغزي، دكتر صمديان، دكتر محمد صمديان، عوارض اندوسكوپي سينوس، فيلم اندوسكوپي بيني، متخصص مغز و اعصاب، هزينه جراحي آندوسكوپي سينوس،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ اسفند ۱۳۹۶ساعت: ۰۷:۲۷:۳۴ توسط:دكتر صمديان موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :